Spacery górskie całodniowe 🙂
kolonie letnie
Wśród wzgórz Podhala 🙂
Antałówka (Podhale)
Bezpieczna trasa
1. Wycieczka piesza:
trasa: Murzasichle, Wyskówki, Hrube Niżne, Antałówka, Olcza, Murzasichle.
– Przyjemny spacer po łagodnych podhalańskich pagórkach na zakopiańskie wzgórze. Znakomita panorama Tatr i Gorców.
kolonie kolonie kolonie
w Hrubym Niżnym 🙂
w Hrubym Niżnym 🙂
na Antałówce 🙂
Wycieczki piesze górskie całodniowe, czyli zdobywanie dużych górskich cudów 🙂
kolonie
Warto poznać ciekawe zakątki majestatycznych Tatr. Nauczymy się technik wspinaczki, obcowania z chronioną przyrodą, jak przetrwać w górach w trudniejszych warunkach. Wszystkie trasy wycieczek zostały opracowane przez ratowników i przewodników tatrzańskich z myślą o najmłodszych uczestnikach!
Wycieczki po górach, będące w programie obozu, odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych nie stwarzających zagrożenia
dla uczestników. Trasy wędrówek mogą ulec zmianie, jeśli pogoda nie pozwoli na ich zrealizowanie.
Niezwykle spektakularna wyprawa szlakiem papieskim
Starorobociański Wierch i Ornak (Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1. Przejazd do Siwej Polany.
2. Wycieczka piesza:
trasa Dolina Chochołowska, schronisko na Polanie Chochołowskiej, Trzydniowiański Wierch, Dudowa Przełęcz, Kończysty Wierch, Starorobociański Wierch,
Siwa Przełęcz, Ornak, Iwaniacka Przełęcz, schronisko na Hali Ornak, Dolina Kościeliska, Kiry.
– Długi spacer Doliną Chochołowską do Niżnej Jarząbczej Polany. Czerwonym szlakiem papieskim podchodzimy urokliwą, poprzecinaną potokami Doliną Jarząbczą do Trzydniowiańskiego Wierchu. Rewelacyjne widoki na zielone dywany Tatr Zachodnich, zgarbiony Wołowiec, wynurzający się znad Iwaniackiej Przełęczy Kominiarski Wierch i pomarszczony garb Ornaka. Wędrujemy zielonym szlakiem na Kończysty Wierch i podchodzimy na Wierch Starorobociański. Zachwycająca panorama na cztery strony świata, strome Otargańce z Raczkową Czubą, Królową Zachodnią Bystrą, sięgające sklepienia Tatry Wysokie. Schodzimy czerwonym szlakiem do Siwej Przełęczy i przez łagodne skałki Ornaka zmierzamy ku Dolinie Kościeliskiej do schroniska na coś pysznego, następnie przyodzianą w wąwozy Doliną Kościeliską do Kir.

3. Przejazd z Kir do Murzasichla.
kolonie kolonie kolonie
na Trzydniowiańskim Wierchu
na Starorobociańskim Wierchu
na Ornaku
Zaczarowana wędrówka na skraj słynnej Orlej Perci 🙂
Przełęcz Krzyżne i Wodospad Siklawa (Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1.
Przejazd do Kuźnic.
2.
Wycieczka piesza:
trasa: Boczań, schronisko „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej, Dubrawiska, Czerwony Staw, Dolina Pańszczyca, Przełęcz Krzyżne, Buczynowa Dolinka, schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, Wodospad Siklawa, Dolina Roztoki, Wodogrzmoty Mickiewicza.
– Podchodzimy przez Boczań na malowniczą Halę Gąsienicową do schroniska „Murowaniec”, skąd wyruszamy Lasem Gąsienicowym w kierunku tajemniczej Doliny Pańszczyca. Mijamy po drodze fascynujący Czerwony Stawik, w którym odbijają się masywne ściany Koszystej. Zionąca chłodem Dolina Pańczczyca otacza nas prawie zewsząd srebrzystymi rumowiskami. Pniemy się żółtym szlakiem po pańszczyckich skałkach aż do Przełęczy Krzyżne, ostatniego wschodniego odcinka Orlej Perci. Bajeczny krajobraz, Rysy wyłaniające się zza grzbietu Opalonego, grań Hrubego w objęciach Krywania, mieniące się kolorami nieba stawy, wyborny widok na olbrzymi masyw Koziego Wierchu. Schodzimy kamienistą drogą, przecinając olśniewającą Buczynową Dolinkę, a także podziwiając ostre, surowe ściany Granatów i Buczynowe Wieże, aż do schroniska nad czarującym Wielkim Stawem Polskim, na szarlotkę i ciepły napój. Powrót Doliną Roztoki obok, ujmującego swym pięknem i potęgą, największego w Tatrach Wodospadu Siklawa. 🙂

3. Przejazd z Palenicy do Murzasichla.
kolonie obozy letnie kolonie w górach
nad Czerwonym Stawem 🙂 w Dolinie Pięciu Stawów Polskich 🙂 na Przełęczy Krzyżne 🙂
Podróż marzycieli do świata, który zadziwia 🙂
Świstówka Roztocka i Morskie Oko (Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1. Przejazd do Palenicy.
2. Wycieczka piesza:
trasa: 
Palenica, Dolina Rybiego Potoku, Morskie Oko, Świstówka Roztocka, schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, Wodogrzmoty Mickiewicza.
– Wędrówkę rozpoczynamy Doliną Rybiego Potoku, która powiedzie nas do największego plażowiska Tatr – Morskiego Oka, nie zatrzymamy się tam na długo chcąc uniknąć tłumów. Skręcamy na szlak niebieski w kierunku Żlebu Żandarmerii i delikatnie trawersujemy zbocza Miedzianego osiągając czarujący punkt widokowy na Świstówce Roztockiej. Tutaj znajdziemy świat, który zadziwia, monumentalny masyw Wołoszyna, ujmujący widok Buczynowych Turni, znakomity pejzaż Szerokiej Jaworzyńskiej i Tatr Bielskich, a to jeszcze nie koniec! Schodzimy do Doliny Pięciu Stawów na ciepłą herbatę do schroniska, a następnie Doliną Roztoki do Palenicy.
3. Przejazd z Palenicy do Murzasichla.
kolonie letnie kolonie dla dzieci obozy w górach
na Świstowej Czubie 🙂
na Świstówce Roztockiej 🙂
nad Morskim Okiem 🙂
Magiczna odyseja na granicę między dwoma światami 🙂
Zawrat (Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1.
Przejazd do Palenicy Białczańskiej.
2.
Wycieczka piesza:
trasa: Palenica, Dolina Rybiego Potoku, Wodogrzmoty Mickiewicza, Dolina Roztoki, schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, Zawrat, Dolinka pod Kołem, Wodospad Siklawa, Dolina Białki, Palenica Białczańska.

– Wspinamy się zielonym szlakiem do urzekającej Doliny Pięciu Stawów nad najurodziwsze w Tatrach jeziora polodowcowe. Wędrujemy fascynującą doliną, nad którą wznoszą się granie Orlej Perci, Gładkiego Wierchu i Miedzianego. Niebieskim szlakiem podchodzimy wśród najpiękniejszych stawów polodowcowych do kamienistej Dolinki pod Kołem, skąd już niedaleko na Przełęcz Zawrat. Porywająca panorama na najpiękniejszych dominatorów Tatr Wysokich, strome ściany Zawratowej Turni i Małego Koziego Wierchu, fenomenalnie ozdobioną wodnymi oczkami Dolinę Pięciu Stawów i surową grań Orlej Perci. Schodzimy tą samą drogą aż do schroniska nad Przednim Stawem, to najbezpieczniejsza trasa dla naszej grupy. Po najpyszniejszej szarlotce w Tatrach wracamy do Palenicy.

3. Przejazd z Palenicy do Murzasichla.
kolonie kolonie kolonie
przy Wodospadzie Siklawa 🙂
w Dolinie Pięciu Stawów Polskich 🙂
na Zawracie 🙂
Wędrówka z nutką historii 🙂
Jaszczurówka, Nosal i Karb (Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1. Wycieczka piesza:
trasa: Murzasichle, Jaszczurówka kościółek, Dolina Olczyska, Nosal, Hala Gąsienicowa i schronisko Murowaniec, Czarny Staw Gąsienicowy, Przełęcz Karb, Dolina Gąsienicowa, Dolina Jaworzynka, Kuźnice
.
– Przepyszna wędrówka od podhalańskich wzgórz po tatrzańskie osobliwości. Z Murzasichla do Jaszczurówki cudownymi łąkami i lasami – zwiedzanie magicznego kościółka. Następnie szumiącą potokami Doliną Olczyską wznosimy się przez Olczyską Polanę do majestatycznych skał Nosala, owianych tajemnicami, o których czasem lepiej nie wspominać 🙂 Podejście do schroniska Murowaniec nie jest trudne i trwa około godziny. Dalej niebieskim i czarnym szlakiem do niebiańskiego Czarnego Stawu i obłędnej widokowo Przełęczy Karb, gdzie wiele par ślubnych wkroczyło na „nową drogę” 🙂 Schodzimy usianą seledynowymi stawikami Doliną Gąsienicową do Jaworzynki, którą zmierzamy do Zakopanego.

2. Przejazd z Kuźnic do Murzasichla.
kolonie góry obozy dla dzieci kolonie Tatry
w Jaszczurówce 🙂
nad Czarnym Stawem Gąsienicowym 🙂
na Przełęczy Karb 🙂
Wycieczki górskie to samo zdrowie! Chodząc po górach usprawniamy pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego,
wzmacniamy mięśnie i spalamy tkankę tłuszczową 🙂
Wycieczki na Słowację, czyli wizyta w Raju na Ziemi 🙂
kolonie
Malownicza podróż na skraj firmamentu 🙂
Sławkowski Szczyt (Tatrzański Park Narodowy – Słowacja)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1. Przejazd do Starego Smokovca.
2. Wycieczka piesza:
trasa Stary Smokovec, Pięć Źródeł, Sławkowski Grzebień, Królewskie Wrótka, Sławkowski Szczyt, Królewski Nos, Stary Smokovec.

– Spacerujemy tajemniczym sławkowskim lasem do urzekającej swym pięknem Sławkowskiej Kazalnicy. Z tego miejsca czeka nas kapitalna wspinaczka po skałach Sławkowskiego Grzebienia w kierunku urokliwych Królewskich Wrótek. Kamiennym zboczem podchodzimy na jeden z największych szczytów tatrzańskich udostępnionych turystycznie – Sławkowski Szczyt. Porywający spektakl Tatr Wysokich, monstrualny Lodowy i Jaworowy Szczyt, strzeliste gmachy Świstowych Turni, królujący Gerlach, osobliwa Dolina Staroleśna. Schodzimy przez Królewski Nos niebieskim szlakiem do Starego Smokovca.

3. Przejazd ze Starego Smokovca do Murzasichla.
kolonie kolonie letnie obozy
na Sławkowskim Grzebieniu 🙂
na Królewskich Wrótkach 🙂
na Sławkowskim Szczycie 🙂
Obłędna wędrówka w towarzystwie największych tatrzańskich władców
Przełęcz pod Kopą Bielską, Białe Stawy i Rakuski Przechód (Słowacki Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1. Przejazd do Zdziaru.
2. Wycieczka piesza:
trasa Zdziar, Dolina Bielskiego Potoku, Dolina do Regli, Szeroka Dolina, Szeroka Przełęcz, Przełęcz pod Kopą Bielską, Białe Stawy, schronisko nad Zielonym Stawem Kieżmarskim, Czarny Staw Kieżmarski, Tatrzańska Magistrala, Rakuski Przechód, Łomnicki Staw, Łomnica Tatrzańska.

– Zaczynamy w maleńkiej słowackiej wiosce położonej u stóp olbrzymich piramid Bielskich Tatr. Przemierzamy tajemnicze doliny: Bielskiego Potoku, do Regli i Szeroką, przyodziane w srebrne wieże wapiennych piękności. Wznosimy się niezwykłym rezerwatem przyrody, gdzie oprócz przeróżnych form skalnych dominują magicznie ukwiecone rozległe łąki. Na Szerokiej Przełęczy czeka nas niesamowite widowisko, za szmaragdową krainą bielską wyłania się królestwo monstrualnych skał Tatr Wysokich i oliwkowych urzekających hal – tego nie można ujrzeć w żadnym najbarwniejszym śnie, tam trzeba po prosty być! Schodzimy uroczą skalną ścieżką do Przełęczy pod Kopą Bielską, nad którą dominuje wspaniała piramida Jagnięcego Szczytu. Udajemy się w kierunku majestatycznych Białych Stawów. Następnie docieramy do starego schroniska nad tajemniczym Zielonym Stawem Kieżmarskim, przyodzianym w seledynową pelerynę, by podziwiać wspaniałe widowisko okalających staw potężnych szczytów oraz Dolin Dzikiej i Jastrzębiej. Korzystamy ze słowackiej gościnności posilając się tutejszym jadłem. Podchodzimy ciekawym szlakiem do mieniącego się kolorami nieba Czarnego Stawu Kieżmarskiego, a stamtąd stopniowo zakosami w górę przy użyciu łańcuchów docieramy Tatrzańską Magistralą do przełęczy Rakuski Przechód, skąd rozciągają się genialne widoki: doskonałe Kieżmarskie Olbrzymy, zasypiające w oddali Tatry Bielskie. Podążamy do Łomnickiego Stawu, gdzie ujmuje bajeczny widok masywu Łomnicy. Schodzimy do Tatrzańskie Łomnicy.

3. Przejazd z Tatrzańskiej Łomnicy do Murzasichla.
kolonie kolonie górskie kolonie
na Przełęczy pod Kopą Bielską 🙂
nad Białymi Stawami 🙂
na Rakuskim Przechodzie 🙂
     

 Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close