TATRY – nic dodać, nic ująć… najwyższe i najpiękniejsze góry Polski. Rozległe doliny, strzeliste granitowe szczyty Tatr Wysokich, wapienne łagodne
wierzchołki Tatr Zachodnich, malownicze stawy polodowcowe będące ozdobą tatrzańskich dolin, zróżnicowany poziom trudności na szlakach.
Góry te charakteryzują się w większości klimatem alpejskim. Surowe, napawające grozą, a jednocześnie majestatyczne i oczarowujące!
Dostępne dla wszystkich, którzy kochają góry i dla tych uczących się je kochać…
Spacery górskie całodniowe 🙂
kolonie letnie
Wśród wzgórz Podhala 🙂
Antałówka (Podhale)
Bezpieczna trasa
1. Wycieczka piesza:
trasa: Murzasichle, Wyskówki, Hrube Niżne, Antałówka, Olcza, Murzasichle.
– Przyjemny spacer po łagodnych podhalańskich pagórkach na zakopiańskie wzgórze. Znakomita panorama Tatr i Gorców.
kolonie kolonie kolonie
w Hrubym Niżnym 🙂
w Hrubym Niżnym 🙂
na Antałówce 🙂
Wycieczki piesze górskie całodniowe, czyli zdobywanie dużych górskich cudów 🙂
kolonie
Warto poznać ciekawe zakątki majestatycznych Tatr. Nauczymy się technik wspinaczki, obcowania z chronioną przyrodą, jak przetrwać w górach w trudniejszych warunkach. Wszystkie trasy wycieczek zostały opracowane przez ratowników i przewodników tatrzańskich z myślą o najmłodszych uczestnikach!
Wycieczki po górach, będące w programie obozu, odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych nie stwarzających zagrożenia
dla uczestników. Trasy wędrówek mogą ulec zmianie, jeśli pogoda nie pozwoli na ich zrealizowanie.
Eskapada w samo centrum Orlej Perci 🙂
Skrajny Granat (Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1.
Przejazd do Kuźnic.
2.
Wycieczka piesza:
trasa: Kuźnice, Boczań, schronisko „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej, Czarny Staw Gąsienicowy, Skrajny Granat, Dolina Gąsienicowa, Królowe Rówienki, Dolinka Jaworzynka, Kuźnice.

– Z Kuźnic podchodzimy przez Boczań niebieskim szlakiem na urzekającą Halę Gąsienicową do najpiękniej położonego schroniska w Tatrach. Regenerujemy siły pysznym jabłecznikiem i ruszamy nad zaczarowany Czarny Staw Gąsienicowy, skąd podziwiamy monstrualne ściany Kościelca, poszarpaną grań Granatów, Czarnych Ścian, Koziego Wierchu z Kozimi Czubami i Zamarłej Turni. Okrążamy piękne jezioro i powoli wspinamy się wśród skalnych czeluści na Skrajny Granat, znajdujemy się w samym sercu Orlej Perci. Stąd widać całe piękno Tatr, piramidalne Bielskie od wschodu, strzeliste granity Wysokich na południu, łagodne wapienne turnie Zachodnich, głębokie i ujmujące swym pięknem doliny. Schodzimy tym samym szlakiem otoczeni skalnymi blokowiskami i powracamy do Murowańca na gorącą herbatkę. Wracamy do Kuźnic przez malowniczą Dolinkę Jaworzynka.

3. Przejazd z Kuźnic do Murzasichla.
kolonie kolonie kolonie
na Hali Gąsienicowej 🙂
nad Czarnym Stawem Gąsienicowym 🙂
na Skrajnym Granacie 🙂
W świecie seledynowych stawów, czyli podróż z opowieści Wysokiej do Zachodniej 🙂
Świnicka Przełęcz i Suche Czuby (Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1.
Przejazd do Kuźnic.
2.
Wycieczka piesza:
trasa: Nosal, Przełęcz między Kopami, Hala Gąsienicowa, Przełęcz Karb, Litworowy Staw, Kurtkowiec, Zielony Staw Gąsienicowy, Czerwone Stawki, Świnicka Przełęcz, Liliowe, Beskid, Kasprowy Wierch, Suche Czuby, Dolina Kondratowa, Kalatówki.

– Z Kuźnic podchodzimy przez majestatyczne skały Nosala zielonym i niebieskim szlakiem do schroniska na Hali Gąsienicowej. Po nabraniu sił ruszamy, przez kamienną Przełęcz Karb, do zaczarowanej Doliny Gąsienicowej przyodzianej mnóstwem magicznych seledynowych stawików, by wspiąć się na jedną z najbardziej widokowych w Tatrach – Świnicką Przełęcz. Granią podążamy na Liliowe, gdzie kończy się kraina Wysokich Tatr, a zaczyna się Świat Zachodni. Kilka minut i jesteśmy na Beskidzie. Tutaj panorama Tatr urzeka swoją różnorodnością! Schodzimy czerwonymi znakami na Kasprowy Wierch, by w kawiarence na stacji kolejki linowej ogrzać się gorącą herbatką. Podążamy dalej granią mijając po drodze skałki Goryczkowej Czuby, Suchych Czub i Suchego Wierchu Kondrackiego, widoki – bajka! Wracamy do Kuźnic przez malowniczą Dolinę Kondratową z odpoczynkiem w najmniejszym schronisku tatrzańskim.

3. Przejazd z Kuźnic do Murzasichla.
kolonie kolonie kolonie
na Przełęczy Karb 🙂
na Przełęczy Liliowe 🙂
na Kasprowym Wierchu 🙂
Zaczarowana wędrówka w towarzystwie największych tatrzańskich władców 🙂
Małołączniak i Kobylarzowy Żleb (Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1. Przejazd do Małej Łąki.
2. Wycieczka piesza:
trasa:
Dolina Małej Łąki, Wielka Polana Małołącka, Przysłop Miętusi, Kobylarzowy Żleb, Małołączniak, Kondracka Kopa, Dolina Kondratowa, Kalatówki, Kuźnice.
– Spacerujemy aromatycznym lasem do rozległej Polany Małołąckiej, następnie na urzekający pięknem Przysłop Miętusi. Z tego miejsca czeka nas przyjemna wspinaczka po skałach Kobylarzowego Żlebu. Kamienno-trawiastym zboczem podchodzimy na jeden z najpiękniejszych Czerwonych Wierchów – Małołączniak. Porywający spektakl Tatr Wysokich, Zachodnich i Niżnych, baśniowe widoki na Smreczyński, Kamienistą, Babią Górę z Pilskiem, Krywań, Giewont i Dolinę Cichą Liptowską. Schodzimy przez Kondracką Kopę do urokliwej Doliny Kondratowej, do której obniżamy się po kamiennych stopniach, obserwując przez cały czas rosnące w oczach monstrualne ściany Giewontu. Zatrzymujemy się w schronisku na Polanie Kondratowej na ciacho i napitek. Wracamy do Kuźnic przez kolorową Polanę Kalatówki.
3. Przejazd z Kuźnic do Murzasichla.
kolonie kolonie kolonie
na Przysłopie Miętusim 🙂
w Kobylarzowym Żlebie 🙂
na Małołączniaku 🙂
Magiczna odyseja na granicę między dwoma światami 🙂
Zawrat (Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1.
Przejazd do Palenicy Białczańskiej.
2.
Wycieczka piesza:
trasa: Palenica, Dolina Rybiego Potoku, Wodogrzmoty Mickiewicza, Dolina Roztoki, schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, Zawrat, Dolinka pod Kołem, Wodospad Siklawa, Dolina Białki, Palenica Białczańska.

– Wspinamy się zielonym szlakiem do urzekającej Doliny Pięciu Stawów nad największy w polskich Tatrach, widowiskowy Wodospad Siklawa. Wędrujemy fascynującą doliną, nad którą wznoszą się granie Orlej Perci, Gładkiego Wierchu i Miedzianego. Niebieskim szlakiem podchodzimy wśród najpiękniejszych stawów polodowcowych do kamienistej Dolinki pod Kołem, skąd już niedaleko na Przełęcz Zawrat. Porywająca panorama na najpiękniejszych dominatorów Tatr Wysokich, strome ściany Zawratowej Turni i Małego Koziego Wierchu, fenomenalnie ozdobioną wodnymi oczkami Dolinę Pięciu Stawów i surową grań Orlej Perci. Schodzimy tą samą drogą aż do schroniska nad Przednim Stawem, to najbezpieczniejsza trasa dla naszej grupy. Po najpyszniejszej szarlotce w Tatrach wracamy do Palenicy.

3. Przejazd z Palenicy do Murzasichla.
kolonie kolonie kolonie
przy Wodospadzie Siklawa 🙂
w Dolinie Pięciu Stawów Polskich 🙂
na Zawracie 🙂
Spektakularna wyprawa na królową górnego regla 🙂
Gęsia Szyja (Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1. Przejazd do Zazadniej.
2. Wycieczka piesza:
trasa: Wiktorówki, Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, Rówień Waksmundzka, Hala Gąsienicowa i schronisko Murowaniec, Brzeziny, Murzasichle
.
– Łatwa przechadzka górska do zabytkowego kościółka na Wiktorówkach i na olbrzymią Rusinową Polanę, gdzie zatrzymujemy się, by podziwiać niezwykłe krajobrazy naszpikowane wyrzeźbionymi po mistrzowsku kolosami granitowymi i wapiennymi. Zielonym szlakiem wspinamy się na skałki Gęsiej Szyi. Rewelacyjne widoki: wynurzające się cielska Koszystej i Wołoszyna, Gerlach, Lodowy, Szeroka Jaworzyńska i inne cudeńka w całej okazałości. Docieramy do Równi Waksmundzkiej, gdzie zachwyca pejzaż tatrzańskich łąk. Zielonym szlakiem skręcamy na Halę Gąsienicową do schroniska Murowaniec, by odetchnąć przy ciepłym napoju i posiłku. Schodzimy do Brzezin i wracamy przez capowskie lasy do Murzasichla.

kolonie kolonie kolonie
na Rusinowej Polanie 🙂
na Gęsiej Szyi 🙂
na Polanie Waksmundzkiej 🙂
Wycieczki górskie to samo zdrowie! Chodząc po górach usprawniamy pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego,
wzmacniamy mięśnie i spalamy tkankę tłuszczową 🙂
Wycieczki na Słowację, czyli wizyta w Raju na Ziemi 🙂
kolonie
Malownicza podróż na skraj firmamentu 🙂
Sławkowski Szczyt (Tatrzański Park Narodowy – Słowacja)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1. Przejazd do Starego Smokovca.
2. Wycieczka piesza:
trasa Stary Smokovec, Pięć Źródeł, Sławkowski Grzebień, Królewskie Wrótka, Sławkowski Szczyt, Królewski Nos, Stary Smokovec.

– Spacerujemy tajemniczym sławkowskim lasem do urzekającej swym pięknem Sławkowskiej Kazalnicy. Z tego miejsca czeka nas kapitalna wspinaczka po skałach Sławkowskiego Grzebienia w kierunku urokliwych Królewskich Wrótek. Kamiennym zboczem podchodzimy na jeden z największych szczytów tatrzańskich udostępnionych turystycznie – Sławkowski Szczyt. Porywający spektakl Tatr Wysokich, monstrualny Lodowy i Jaworowy Szczyt, strzeliste gmachy Świstowych Turni, królujący Gerlach, osobliwa Dolina Staroleśna. Schodzimy przez Królewski Nos niebieskim szlakiem do Starego Smokovca.

3. Przejazd ze Starego Smokovca do Murzasichla.
kolonie kolonie letnie obozy
na Sławkowskim Grzebieniu 🙂
na Królewskich Wrótkach 🙂
na Sławkowskim Szczycie 🙂
Słowacki marsz wśród monumentalnych granitów 🙂
Cztery Stawy tatrzańskie i Osterwa (Słowacki Tatrzański Park Narodowy)
(wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim)
Bezpieczna trasa
1. Przejazd do Szczyrbskiego Plesa.
2. Wycieczka piesza:
trasa: Szczyrbskie Jezioro, Dolina Mięguszowiecka, Popradzki Staw, Siodło pod Osterwą, Osterwa, Tatrzańska Magistrala, Batyżowiecki Staw, Suchy Wierch, Wielicki Staw i schronisko Wielickie, Rezerwat Dolina Wielicka, Tatrzańska Polanka.

– Zaczynamy nad niezwykłym stawem tatrzańskim w Szczyrbskim Plesie. Przemierzamy tajemniczą Mięguszowiecką Dolinę, przyodzianą w srebrne piargi Baszt, by dotrzeć do malowniczo osadzonego u podnóży Osterwy schroniska nad Popradzkim Stawem. Wspinamy się przyjemną skalną ścieżką na Przełęcz pod Osterwą i na samą Osterwę, skąd rozciągają się genialne widoki: doskonałe Mięguszowieckie olbrzymy, ostre jak brzytwa Capie Wieże, monstrualne Kopy Popradzkie. Przechodzimy na drugą stronę przełęczy kierując się Magistralą do mieniącego się kolorami nieba Batyżowieckiego Stawu w Rezerwacie Dolina Batyżowiecka, w którym ujmuje bajeczny krajobraz obejmującego dolinkę masywu Kończystej i najwyższego w całych Tatrach Gerlacha. Podążamy dalej przez Suchy Wierch do ostatniego dzisiaj stawu – Wielickiego i odpoczywamy w schronisku Wielickim. Schodzimy w dół do wioski Tatrzańska Polanka przez bajeczny Rezerwat Dolina Wielicka.

3. Przejazd z Tatrzańskiej Polanki do Murzasichla.
kolonie kolonie kolonie
nad Popradzkim Stawem 🙂
na Osterwie 🙂
w Dolinie Batyżowieckiej 🙂

 Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close